Anglie toho má hodně co nabídnout a je tak častým cílem turistů. Nabízí spousty historických památek, jedinečných architektonických staveb, muzeí a dalších míst, které rozhodně stojí za to navštívit.

Londýn, hlavní město Anglie, je pro svoji pestrost a rozmanitost turisticky vyhledávanou lokalitou. Je městem historických památek, parků, zahrad a spousty dalších zajímavých míst.

A co byste si v Londýně rozhodně neměli nechat ujít?

Mezi místa, která v Londýně určitě stojí za návštěvu bezesporu patří ikonické obří oko nesoucí název „London Eye“, které se nachází na břehu řeky. Tyčí se do výšky 135 metrů a je tak největším vyhlídkovým kolem v Evropě. Projížďka v něm je jedinečným zážitkem. Naskytnou se vám tak jedinečné výhledy do okolí.

Vynechat byste neměli ani sídlo britské královny – Buckinghamský palác. Dále mezi zajímavé londýnské pamětihodnosti patří středověký hrad s korunovačními klenoty Tower a Britské muzeum.

Dalším zajímavým místem jsou ikonické londýnské hodiny Big Ben u břehu řeky Temže, jež jsou součástí Westminsterského paláce. Patří mezi historické symboly města.

Nadchne vás také kombinovaný visutý a zvedací most Tower Bridge nad řekou Temží, který spojuje londýnské City s městskou částí Tower Hamlets. Tento most patří mezi historické symboly města.

V Londýně můžete také vyrazit za nákupy, a to konkrétně například do známé Oxfort Street.

Milovníci přírody budou nadšeni z Kesingtonských zahrad, parku St. James´s Park nebo Královských botanických zahrad.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

A na čem si můžete v Londýně pochutnat? Centrum Londýna nabízí širokou škálu možností, kde se najíst. Vyzkoušet můžete třeba výtečné máslové kuřecí kari s rýží, skotská vejce nebo masové koláče v krustě. Mezi Brity je také oblíbené jídlo Fish and Chips a různé druhy sendviče.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :19.10.2020 do:25.10.2020
V hotelu: Kirkdale hotel
Kategorie hotelu:Tříhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu:Wifi, parkoviště, hotelový bar

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *