Chorvatsko je velmi rozmanitou zemí, která toho má hodně co nabídnout. Díky tomu tady můžete strávit odpočinkovou dovolenou u moře nebo naopak aktivní dovolenou strávenou poznáváním historických památek nebo pěší turistikou.

Makarská riviéra se rozprostírá na pobřeží Jaderského moře a je neznámějším letoviskem v Dalmácii. Přezdívá se jí Perla chorvatské Dalmácie. Patří mezi významná lázeňská střediska. Nad Makarskou riviérou se rozprostírá pohoří Biokovo, které tak utváří krásná panoramata. Tato lokalita je jako stvořená nejen pro milovníky přírody a krásných pláží, ale také pro ty, kteří touží poznat nějaký ten kousek historického a kulturního dědictví. Nechte se nalákat na rozlehlou oblázkovou pláž lemovanou palmami, na které si můžete užít příjemně strávený odpočinek.

Tato lokalita nabízí velké množství restaurací, kaváren, barů, diskoték a také možnosti sportovního vyžití.

A co byste si na Makarské rozhodně neměli nechat ujít?

Při návštěvě tohoto oblíbeného letoviska si můžete užít nejen krásnou přírodu, pláže a moře, ale také tu na vás dýchne kousek historie a kulturního dědictví. Dominantou Makarské je barokní kostel sv. Marka. Na kopci Glavica se nachází moderní hvězdárna. Za poznání stojí malebné vesničky lemující pobřeží. V blízkosti se také nachází hned několik historických měst, například Šibenik, Split, Trogir nebo Dubrovník. Místo je svojí polohou ideální pro provozování horské turistiky.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

Na Makarské riviéře budou potěšeni i gurmáni. Ochutnat tu tak můžete nejrůznější druhy specialit, mezi kterými najdete třeba pašticadu s noky, pokrmy pečené pod pekou (železný zvon), ryby připravené na různé způsoby nebo jehněčí maso na rožni. Výtečná jsou domácí dalmatská vína. Jídla si můžete vychutnat třeba v některé z restaurací s jedinečnými výhledy na moře.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :13.9.2020 do:19.9.2020
V hotelu: Hotel Osejava
Kategorie hotelu:Čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu:bazén, wellness, klimatizace

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *