Egypt tvoří na jedné straně nádherné pláže a na straně druhé rozsáhlé pouště. Nabízí spoustu lokalit ideálních pro potápění a šnorchlování. Pro bohatou historii a velké množství památek je turisty velmi vyhledávanou zemí.  

Hurghada je nejoblíbenější a nejnavštěvovanější destinací. Nabízí nekonečně dlouhé pláže u Rudého moře, které je průzračné a s bohatým podmořským životem. Letovisko je plné hotelových komplexů a resortů. Nabízí se tu tak spoustu možností ke strávení jak aktivní, tak i relaxační dovolené. Díky pozvolnému vstupu do moře je toto letovisko vhodné i pro rodiny s dětmi.

A co byste si v Hurghadě rozhodně neměli nechat ujít?

V Hurghadě si kromě lenošení na pláži a koupání v moři můžete užít různé vodní sporty, potápění nebo šnorchlování. Hurghada je moderním letoviskem a je také dobrým výchozím bodem pro podnikání různých výletů do okolí. V okolí tak můžete navštívit třeba katedrálu svatého Shenoudy, která se nachází v El Daharu.

Přímo v Hurghadě se pak nachází mešita El Mina Masjid, jejíž krásy můžete obdivovat jak zvenku, tak i zevnitř. Ženy ovšem musí mít při její návštěvě uvnitř zakryté celé tělo a vlasy.

Svoje kouzlo má i promenáda u přístavu Nová Marína, ze které se vám naskytnou pěkné výhledy do okolí.

Ve velkém akváriu v Hurghadě můžete obdivovat krásy podmořského světa ve skleněném tunelu.

Milovníci vodní zábavy mohou navštívit Jungle Aquapark, který se nachází cca 20 km od centra. K dispozici je kolem 30 tobogánů a 20 bazénů.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

A jaké si můžete dopřát speciality? Egypt je různými kulinářskými specialitami proslulý. Pochutnat si tak můžete třeba na kebabu, lilkovém dipu, hummusu nebo pita chlebu. Výtečné jsou také egyptské polévky, například molokhia (speciální zeleninový vývar), dále rybí nebo čočková polévka.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :13.11.2020 do:19.11.2020
V hotelu: Sunny Days El Palacio 
Kategorie hotelu:Čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu: All-inclusive, lázeňké služby, soukromá pláž

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *