Spojené arabské emiráty – to je luxusní exotická dovolená, kterou můžete strávit nejen odpočinkem u moře, ale i spoustou jiných aktivit. Na své si přijdou třeba milovníci vodních sportů. Vyzkoušet můžete výpravu do pouště na velbloudovi. Emiráty lákají i na moderní luxusní stavby. Pyšní se nejluxusnějším hotelem na světě, který má jako jediný sedm hvězdiček.

Dubaj nabízí spoustu možností ke strávení rozmanité dovolené. Můžete si užívat nejen krásné pláže, ale také zábavní parky a nákupní centra. Nechybí ani věhlasné stavby od světových architektů.

A co byste si v Dubaji rozhodně neměli nechat ujít?

Během vašeho pobytu v Dubaji byste neměli vynechat návštěvu známého kosmopolitního města Abú Dhabi, které je hlavním městem Emirátů. Zaujme vás jedinečnou architekturou a množstvím historických památek.

Dominantou Dubaje je nejvyšší budova na světě – Burj Khalifa, která se tyčí do výšky 828 metrů. Jedinečné pohledy se vám naskytnou díky dubajským fontánám se světelnou show. Jsou svojí rozlohou největšími tančícími fontánami na světě.

Technickou zajímavostí je pak moderní zábavní park ve stylu Formule 1, jehož lákadlem je mimo jiné i největší montovaná konstrukce na světě.

Přírodní zajímavostí je horská oáza Hatta, která spojuje tradiční historii s moderními styly. Je výchozím bodem pro pěší horské výlety.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

V Dubaji můžete ochutnat spousty gurmánských specialit. Mezi ně patří třeba velbloudí mléko, které má sladkou jemnou chuť a je bohaté na vitamíny a minerály.

Tradičním pokrmem je pak Shawarma neboli kuřecí / jehněčí maso v nakládané zeleninové směsi, podávané v pita chlebu.

Z dezertů je vyhlášenou specialitou teplý puding podávaný s vanilkovou zmrzlinou. Vychutnat si můžete arabskou kávu podávanou v typické konvičce, jenž je vyobrazená také na minci – dubajském dirhamu.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :18.12.2020 do:31.12.2020
V hotelu: Vida Downtown Dubai
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu: posilovna, klimatizace, restaurace 

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *