Francie je zemí vína a cyklistiky. Dokonce je jedním z největších producentů vína na světě. Zároveň je zemí s dlouhým seznamem historických památek, zajímavých architektonických staveb a dalších míst, které stojí za to navštívit.

Paříž, hlavní město Francie, je nazývána nejromantičtějším městem Evropy. Je místem pouličního umění. Dále je také městem světel, hlavním městem módy nebo metropolí lásky. Přezdívá se jí „Dáma nad Seinou“. Patří k nejnavštěvovanějším světovým metropolím a není se čemu divit.  Miliony turistů ročně se vydávají za poznáním krásných úzkých uliček, historických památek, parků a dalších zajímavých míst.

A co byste si v Paříži rozhodně neměli nechat ujít?

Během vaší návštěvy v Paříži byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu věhlasné Eiffelovy věže, která je nejznámější atrakcí. Z jejích výšin si tak můžete užít jedinečné pohledy nejen na celé město, ale také do širokého okolí.

Za návštěvu stojí i 50 metrů vysoký Vítězný oblouk, který tvoří společně s Eiffelovou věží dominantu města.

Okusit byste měli některý z architektonických skvostů, mezi které bezesporu patří například gotické katedrály Notre-Dame a St-Eustache nebo bazilika Sacré Coeur, která vás okouzlí nádhernými výhledy.

Dalším z turisticky vyhledávaných míst je oblíbený zámek Ludvíka XIV. – Versailles.

Na své si přijdou také obdivovatelé umění. Ti mohou navštívit některé ze stovky muzeí, galerií a uměleckých prostor.

Milovníci vína budou nadšeni z návštěvy Bordeaux, které je proslulé právě obchody s víny.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

Francie je rájem gurmánů. Nakoukněte pod pokličku francouzské gastronomie a ochutnejte třeba výtečné sýry, salámy, paštiky v kombinaci s vínem. Pro ty, co mají rádi sladké, má pak francouzská kuchyně výborné moučníky, například croissanty, makronky nebo tartaletky.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :13.9.2020 do:19.9.2020
V hotelu: Pullman Paris Tour Eiffel
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu: posilovna, klimatizace 

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *