Itálie – to nejsou jen oblíbená přímořská letoviska, ale jsou to také další zajímavá místa, a především hojný počet historických památek, jichž valná část je situována do hlavního města. A toto město je díky tomu turisticky velmi oblíbené a hojně navštěvované.

Řím, hlavní město Itálie, vás uchvátí svými krásami a dech beroucími výhledy. Nachází se v polovině Apeninského poloostrova, na rozmezí severní a jižní Itálie. Město je protkáno dlouhou řadou historických památek a dalších zajímavých míst. Toto město vás prostě okouzlí.

A jaký zvolit během návštěvy tohoto italského města přibližovací prostředek? Po hlavním městě Itálie se můžete pohybovat metrem, autobusem nebo tramvají, ale můžete si také zapůjčit auto nebo kolo.

A co byste si v Římě rozhodně neměli nechat ujít?

Během návštěvy Itálie byste neměli vynechat návštěvu slavného Kolosea, které je dominantou Říma a ve kterém se mimo jiné v minulosti odehrávaly gladiátorské západy.

Svými krásami vás nadchne nejslavnější, 300 let stará, římská fontána – di Trevi. Její název vznikl z počtu tří uliček, které k fontáně vedou.

Nechybí ani nejrůznější kostely, katedrály a baziliky, například Bazilika sv. Petra nebo Sixtinská kaple.

Ti, co na svých cestách vyhledávají zajímavé stavby, by neměli vynechat Andělský hrad, který je impozantní stavbou nacházející se na nábřeží Tiberu. V dřívějších dobách sloužil tento hrad jako mauzoleum, pevnost a vězení.

V případě nepříznivého počasí můžete navštívit některé z muzeí, například Porta San Sebastiano & Museo delle Mura nebo Palazzo Colonna & Galerie Colonna.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

Při návštěvě Itálie byste neměli zapomenout ani na místní speciality. Ochutnat byste měli pravou italskou pizzu, těstoviny, tiramisu nebo nejsmetanovější zmrzlinu na světě. Typickým římským jídlem jsou pak špagety alla Carbonara. Za ochutnávku stojí výtečné italské víno.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :13.9.2020 do:19.9.2020
V hotelu: Mercure Roma Centro Colosseo
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu: bazén, klimatizace

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *