V Itálii si můžete užít především rozmanitou přírodu, nádherné pláže a výtečnou italskou kuchyni. Kromě toho si stojí za návštěvu i dlouhá řada historických památek, architektonických staveb a dalších zajímavých míst. Itálii si zkrátka zamilujete.

Sardinie je druhým největším italským ostrovem, který se nachází v jihozápadní částí Itálie. Říká se mu „Karibik Evropy“. A to oprávněně – naskytnou se vám tu totiž opravdu jedinečné pohledy na vysoké skalnaté útesy, smaragdové moře a romantické pláže se zlatým nebo bílým pískem a také na úchvatnou přírodu.

A co byste si na Sardinii rozhodně neměli nechat ujít?

Specifickou zajímavostí na Sardinii jsou tzv. nuraghy neboli kruhové kamenné stavby, staré až 3.500 let, které nejsou k vidění nikde jinde na světě. Po celém ostrově se jich nachází více než 7 tisíc.

V Algheru můžete navštívit gotickou katedrálu Santa Maria, v Cagliari pak Národní archeologické muzeum.

Mezi přírodní zajímavosti se pak řadí tři místní národní parky. Nejrozsáhlejším je Národní park Gennargentu. Zajímavý je též geominerální park Parco Geominerario Storico e Ambientale della Sardegna.

Na své si na Sardinii přijdou horolezci a milovníci jeskyní. Ve střední části ostrova se nachází masiv Gennargentu s nejvyšším vrcholem Punta La Marmora.

Zajímavé jsou i jeskyně, kterých se na ostrově nachází velké množství. Tou nejznámější je Neptunova jeskyně s nádherným solným jezerem.

Smaragdové pobřeží na severozápadě ostrova pak nabízí nádherné pláže s křišťálově čistým mořem.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

Typickým jídlem pro sardinskou kuchyni je maso, ryby a mořské plody. Vyrábí se tu také výtečné sýry – ovčí, kozí nebo ricotta.

Typickým dezertem je seadas (těsto plněné otrubami, pomerančovou kúrou a ricottou). Z pečiva je pak oblíbený tenký chléb panne carasau.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :9.10.2020 do:15.10.2020
V hotelu: Hotel Orlando Resort
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu: bazén, posilovna, restaurace 

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *