Španělsko zaujímá téměř celý Pyrenejský poloostrov a patří k němu i Kanárské a Baléárské ostrovy. Láká turisty nejen na pevninské riviéry jako Costa Brava nebo Andalusie, ale také na města Madrid nebo Barcelona. Španělsko je ideálním cílem co do počasí, nabízí totiž velmi příznivé podmínky, a to od června až do října.

Katalánská metropole, hlavní město Španělska – Barcelona, je dynamickým a pulsujícím městem nabízejícím turistům spoustu zážitků v podobě nejrůznějších historických památek, fascinujících architektonických staveb, parků a zahrad nebo trhů s místními specialitami.

A co byste si v Barceloně rozhodně neměli nechat ujít?

Barcelona je plná historických skvostů. Během své návštěvy byste rozhodně neměli vynechat třeba nejslavnější evropskou katedrálu Sagrada Familia

Zajímavostí je, že nedaleko centra se tyčí kopec Montjuic, na který se můžete nechat vyvézt lanovkou a užít si tak krásy rozlehlé botanické zahrady a jedinečné výhledy do okolí. Na vrcholu se také nachází pevnost. Na úpatí kopce Montjuic vás ještě navíc okouzlí zpívající fontána.

Během vaší návštěvy Barcelony si můžete užít procházku nejrušnější ulicí La Rambla, kde to žije ve dne i v noci.

Fanoušci fotbalu si přijdou na své na legendárním fotbalovém stadionu Camp NOU.

Pokud zatoužíte po koupání v moři, můžete využít městské pláže La Barceloneta.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

V jednotlivých regionech je kuchyně velmi rozmanitá. Mezi oblíbené místní speciality patří například paella (španělské rizoto), gazpacho (studená zeleninová polévka), plněné tortilly a další. Na své si přijdou ti, co vyhledávají ryby a mořské plody, protože ty patří mezi katalánské speciality. Podávají se také v kombinaci s masem (například králičí maso se sépií, masové koule se sépií). A fajnšmekři si mohou pochutnat na kombinaci hlemýžďů a králičího masa.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :13.9.2020 do:19.9.2020
V hotelu: Ayre Hotel Rosellón
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu: klimatizace, hotelový bar

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *