Turecko nabízí nejen slunné pláže, ale také antické památky, nádhernou přírodu i možnosti poznání jiných kultur.

Známé jsou turecké lázně „hamam“, které patří k oblíbeným turistickým atrakcím. Nejoblíbenějším suvenýrem, který si turisté často ze země přiváží jsou pak vodní dýmky.

Ankara nebo také Angora či Galatie je hlavním městem Turecka. Je protkaná dlouhou řadou historických památek a dalších zajímavých míst. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších ekonomických center. Je moderním a druhým nejlidnatějším městem této země a připomíná pradávnou historii z doby římské, byzantské, osmanské, helénské, frygické a chetitské civilizace. Kromě toho zde nechybí luxusní restaurace, bary a kluby.

A co byste si v Ankaře rozhodně neměli nechat ujít?

Během vaší návštěvy v hlavním městě Turecka – Ankaře můžete navštívit různá zajímavá místa. Nejzajímavějším je bezesporu stará městská část – Ulus, kde se nachází pevnost Kale, muzeum anatolské civilizace a Mauzoleum Atatürka s audiovizuální show. Zajímavé jsou historické budovy s restauracemi, cukrárnami a kavárnami, které nabízí jedinečné výhledy na město.

Mezi top památky, které stojí za to navštívit patří Augustův chrám a mešita Kocatepe, která je vrcholem islámské architektury.

Vyplatí se také ochutnat místní speciality.

Místní kuchyně je velmi pestrá a zdravá. Pochutnat si můžete třeba na rybách a mořských plodech, kapustě plněné jehněčím masem nebo můžete vyzkoušet dolmasi (mleté maso zabalené ve vinném listu). Pro Turecko je také typický kebab. Výtečné jsou i turecké moučníky, které jsou hodně sladké a obsahují různé kombinace sušeného a kandovaného ovoce, medu nebo ořechů.

Z nápojů pak můžete ochutnat salep (mléčný krupicový nápoj), ayran (jogurtový nápoj) nebo tureckou kávu vařenou v džezvě, která se pije sladká a bez mléka.

Srovnání ceny

Příklad:
Objednávka dvoulůžkového pokoje na termín od :2.10.2020 do:15.10.2020
V hotelu: Ontur Butik Ankara 
Kategorie hotelu:Čtyřhvězdičkový hotel
Příslušenství hotelu: Restaurace

Zatoužily jste se podívat na toto překrásné místo?

Jako dárek za přečtení článku si u mně můžete zažádat o vstupní kód do našeho rezervačního systému, který najdete na této adrese: https://igobuum.com/#/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *